: +90 216 369 1 369

Aromaterapi Nedir?

Aromaterapi, eski çağlardan beri kullanılan, fiziki ve ruhsal dengesini sağlamak, vücudun sağlığını korumak için kullanılan bir yöntemdir. İlk olarak Mısırlılar tarafından mumyalama sırasında kullanılmaya başlanan bu yöntem, eski Çin ve Roma Uygarlıklarında da görülmektedir. Ruhsal durumumuzu etkileyen merkezler beyinde koku alma merkezinin yanında yer alır ve onunla bağlantılıdır. Bu nedenle güzel kokuların vücudumuza etkileri oldukça önemlidir.

Şifalı bitkilerin yaprak, kök, gövde, kabuk, çiçek, tohum gibi kısımlarından özel damıtma yöntemi ile elde edilen esanslar kullanılarak yapılan aromaterapi oldukça faydalı ve yaygın bir vücut destekleme yöntemidir. Cilt sorunları, stres, eklem ağrıları, regl ağrıları, migren, solunum sıkıntıları, bel ağrısı, uyku sorunları gibi rahatsızlıkların yanında sindirim sistemi rahatsızlıkları, selülit ve kilo problemleri için de bitkilerin mucizevi özelliklerinden yararlanılabilir. Her bitkinin farklı özelliği vardır. Papatyanın rahatlatıcı özelliği vardır. Portakal mideyi rahatlarak hazmı kolaylaştırır. Karanfil özellikle diş ağrılarında oldukça etkilidir. Okaliptüs romatizma ağrılarına ve selülit problemine karşı kullanılır. Biberiye ise sinir sistemini güçlendirir. Bunlar ve daha bir çok bitkiden üretilen yağlar sayesinde daha sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Aromaterapinin birçok uygulama yöntemi vardır. Slimwell’in Bodyshape aleti ile spor yaparken bir yandan aromaterapi sayesinde bitkilerin şifalı özelliklerinden de yararlanabilirsiniz. Kişiye özgü uygulanan aromaterapi yöntemi ile fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi çok daha mutlu ve sağlıklı hissedersiniz. Düzenli olarak spor yaparken hem istediğiniz fit görünüme sahip olur, hem de şifalı bitkiler ile vücudunuzun dengesini sağlamasına yardımcı olursunuz.