: +90 216 369 1 369

Kromoterapi İle Gelen Sağlık

Hepimiz formda ve güzel bir vücuda sahip olmak isteriz. Peki bunun için neler yapmamız lazım? Dengeli ve sağlıklı beslenme, zararlı alışkanlıklardan uzak durma, düzenli spor…  Tüm bunları yaparak formda bir vücuda sahip olabilirsiniz. Fakat bunların yanında ruh sağlığımızı da unutmamamız gerekir. Gün içinde yaşadığımız olumsuzluklar, stres vb. durumlar ruh sağlığımız ile birlikte vücut sağlığımızı da olumsuz etkiler. Hepimizin bildiği gibi birçok hastalığın temelinde stres ve üzüntü yatar. Sağlıklı bir hayat için gün içerisinde yaşadığımız stresten kurtulmamız gerekir. Bu nedenle düzenli sporun yanında ruhsal olarak da kendimizi yenileyici aktiviteler gerekmektedir. Bunun en güzel ve yararlı örneklerinden biri de kromoterapidir.

Renk terapisi anlamına gelen kromoterapi renklerin iyileştirici gücünü kullanarak hem ruhunuzu besler hem de metabolizmanızın daha düzgün çalışmasına destek olur. Renklerin sahip olduğu enerjilerden faydalanarak uygulanan bu yöntemden sonra kendinizi daha mutlu ve rahat hissedersiniz. Bu da metabolizmanızın daha dengeli çalışmasını sağlar.

Her rengin farklı bir enerjisi vardır. Örneğin; mavi renk rahatlatıcı ve huzur verici bir renktir, veya turuncu sindirim sisteminizin sağlıklı çalışması için oldukça önemlidir. Güneş ışığı sayesinde renklerin bir çoğu ile gün içerisinde temas halinde olabilirsiniz. Fakat gün boyunca gün ışığından yeteri kadar yararlanamıyorsanız renklerin bu faydalarından uzak kalıyorsunuz demektir. Kapalı çalışma ortamları, yüksek binalar, yaşadığınız çevredeki yeşil alanların eksikliği gibi etkenler temas ettiğiniz güneş ışığını azaltarak bazı renklerden uzak kalmanıza sebep olabilir. Ruh ve beden sağlığınız için her rengin enerjisinden yararlanmanız gerekmektedir.

Slimwell’in mucizevi 4 aletinden biri olan Hydroshape ile içi su dolu kapalı bir hazne içerisinde bisiklete binerken bir yandan da kromoterapi yöntemi ile rahatlayabilirsiniz. Suyun direnci sayesinde hem kendinizi ve eklemlerinizi diğer spor türlerine göre daha az zorlayarak kalori yakabilir, hem de renklerin size verdiği enerji ile kendinizi çok daha mutlu ve rahatlamış hissedersiniz. Hem bisiklete binerek spor yapar, hem de bu sırada uygulanan kromoterapi sayesinde renklerin sahip olduğu enerjilerden faydalanabilirsiniz. Özellikle eklem ağrıları veya belden aşağı sakatlıkları olanlar için Hydroshape en çok önerilen spor aletlerinden biridir. Düzenli olarak kullanım sonunda çok daha formda bir vücuda sahip olabilir, selülit probleminizden gözle görülür derecede kurtulabilirsiniz.