: +90 216 369 1 369

Mucizevi Bitki : Aloe Vera Cilt Bakımı

Aloe Vera bitkisinin kullanımı son yıllarda oldukça artmaya ve bu bitkinin aslında ne kadar mucizevi bir bitki olduğu insanlar tarafından fark edilmeye başlandı. Aloe Vera cilt bakımında harikalar yaratan bir bitkidir.

Aloe Vera cilt bakımı yüzünüzdeki koyu noktaları ve pigmentasyonu iyileştirir. Ciltteki çatlakların tedavisine yardımcı olur ve kuru bir cildiniz varsa yüzünüzün ihtiyacı olan yağı kazanmasında etkili rol oynar.

Aloe Vera, cilt dokusunun bileşimini ve gücünü geliştirmek için cilt hücrelerine oksijen sağlayarak cildi esnek tutan en iyi cilt nemlendiricilerindendir. Düzenli kullanımda kısa bir süre sonra cildinizdeki parlaklığı ve yumuşaklığı fark edeceksiniz.

Bu yararlarının yanında, Aloe Vera cildi UV ışınlarından korumada da oldukça etkilidir. Bu yüzden güneşli havalarda dışarı çıkmadan önce Aloe Vera sürmek cildinizi güneşın zararlı ışınlarından koruyacaktır.

Aloe Vera cilt bakımının en önemli özelliklerinden biri de bitkinin içerdiği iltihap sökücü özellikleri sayesinde akneye karşı olağanüstü bir ilaç olmasıdır.  Düzenli bakımda cildinizin yağ miktarını düzenlediği gibi akne oluşumunu da azaltacaktır.