: +90 216 369 1 369

Selülit Tedavisi Cihazı

Selülit Tedavisi Cihazı Nedir?

Selülit tedavisi cihazı özellikle kadınlarda görülen bir tür cilt hastalığı olan selülitin tedavi edilmesine yarayan cihazdır. Selülit esasında bir hastalık değil, yalnızca görüntü bozukluğudur. Selülitin kadınlarda görülme oranı oldukça yüksektir. Erkeklerde ise pek görülen bir durum değildir. Selülitin kesin nedeni bilinmemekle birlikte aşırı kilo alma ya da verme, genetik nedenler ve doğum gibi durumlardan sonra meydana geldiği düşünülmektedir. Selülit tedavisi cihazı bu sorunun üstesinden gelmek için büyük kolaylık sağlamaktadır. Selülitin kesin olarak yapılan bir tedavisi yoktur. Bu yüzden de yardımcı yöntemler ya da bu amaçla üretilmiş olan kremler gibi kozmetik ürünler ile ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Selülit tedavisi cihazı da bu yöntemlerden biri olarak ortaya çıkmaktadır. Genellikle masaj ve dalgalar yolu ile düzelme yaratmaya sağlayan bu cihazlar, uzun vadede düzenli olarak kullanıldığında olumlu sonuçlar vermektedir.

Selülit Tedavisi Cihazı Fiyatları

Selülit tedavisinde yardımcı olarak kullanılan ve büyük ilerlemeler sağlayan selülit tedavisi cihazı çok farklı markalar tarafından, değişik modellerde üretilmektedir. Bu konuda üretilen cihazların sayısının fazla olması nedeni ile net bir rakam belirtmek mümkün değildir. Ancak iyi bir araştırma yapıldığı zaman, her bütçeye uygun selülit tedavisi cihazı bulabilmek mümkündür. Selülit tedavisi için cihaz almadan önce detaylı bir piyasa araştırması yapılmalıdır. Bunun için internet en kolaylaştırıcı kaynaklardan biridir. Özellikle daha önce farklı kişiler tarafından kullanılmış ve memnuniyet yaratmış olan cihazlar incelenmelidir. Selülit cihazı alırken fiyattan önce kaliteye ve verimliliğe odaklanılması gereklidir. Bu yüzden de kullanıcı yorumları büyük öneme sahiptir. Ürün değerlendirme sitelerinde selülit tedavisi cihazı hakkında çok sayıda yorum bulabilmek mümkündür. Bu ürünler arasında öncelikle detaylı bir araştırma yapılmalı ve daha sonra en kaliteli olanlar sıralanmalıdır. Yapılan sıralama içerisinden de fiyat açısından en uygun olan cihaz tercih edilmelidir. Ancak unutulmamalıdır ki bir kişide işe yarayan cihazın, diğer kişilerde de aynı şekilde işe yarayacağının garantisi yoktur.

Selülit Tedavisi Cihazı Modelleri

Selülit tedavisi cihazı modelleri oldukça çeşitlidir. Selülitin genel ve yaygın bir sorun olmasından dolayı, bu sorunun üstesinden gelmek için de çok farklı firmalar tarafından üretim yapılmakta ve farklı niteliklere sahip olan cihazlar üretilmektedir. Üretilen bu cihazlar büyük ölçüde masaj ve titreşim yöntemi ile selülit tedavisine destek sağlamaktadır. Masajın cildi güzelleştirme ve sağlıklı hale getirme konusundaki yararları çok eski çağlardan beri bilinmektedir. Yalnızca ciltte kötü görünüm oluşmasına neden olan selülitin tedavi edilmesi için üretilen selülit tedavisi cihazı modelleri de bu yöntemi kullanmaktadır. Selülit tedavisinde kullanılmak üzere üretilen her makinenin belirli bir devir gücü vardır. Makine almadan önce devir gücünün iyi seçilmesi de önemlidir. Cilde masaj yapılması, aynı zamanda da kan dolaşımını hızlandıran bir uygulama olduğu için, kalp hastalığı ya da kronik farklı hastalığı olan kişiler yüksek devirli selülit tedavisi cihazı kullanmaktan kaçınmalıdır.

Selülit Tedavisi Cihazı Nereden Alınır?

Selülit tedavisi cihazı almak günümüzde son derece kolay bir iştir. Özellikle internetin yaygın hale gelmesi ve alışveriş pratiklerinin de internet üzerine taşınması ile birlikte her türlü alete ve malzemeye ulaşmak sıradan hale gelmiştir. Selülit tedavisi için cihaz almak isteyenler, bu cihazlara yaşadıkları şehirlerde bulunan medikallerden ulaşma imkanına sahiptir. Özellikle geniş çaplı medikal hizmeti veren firmalar selülit tedavisi cihazı satışı da yapmaktadır. Bu yöntem ile alınan cihazların kullanımı konusunda da firmadan detaylı bilgi alınmalı ve günde ne kadar kullanılması gerektiği ile ilgili merak edilen sorular sorulmalıdır. Aynı gün içerisinde saatlerce bu cihazı kullanmak yarar yerine zarar meydana gelmesine neden olabilir. Bu yüzden de az da olsa düzenli kullanmak önemlidir. Selülit cihazı almak için bir diğer yol ise internetten satış yapan medikal mağazalarıdır. Özellikle küçük şehirlerde yaşayan kişiler, kendi şehirlerinde bu cihazlara erişemedikleri zaman internet üzerinden sipariş vererek temin edebilirler. Bu cihazlar internetten yalnızca medikallerden değil, büyük e ticaret sitelerinden de satın alınabilir. Birden farklı marka ve modeldeki ürünü tek bir platform üzerinden satışa sunan büyük e ticaret siteleri, selülit tedavi cihazı için de geniş olanaklar sağlamaktadır.

Selülit Tedavisi Cihazı Kullanım Alanları

Selülit, kadınlarda ergenlik döneminden sonra gelişmeye başlayan ve yaş ilerledikçe de görülme olasılığı artan bir cilt hastalığıdır. Selülite neden olan şeyin deri altında biriken yağ tabakalarının birbirleri ile lif olacak biçimde bağ kurmaları olduğu düşünülmektedir. Selülit tam anlamıyla bir hastalık olmadığı için, tedavisi için de kesin olarak kullanılabilecek denenmiş bir yöntem ya da ilaç yoktur. Ancak selülit tedavisi cihazı gibi cihazlar ile bu sorun ile mücadele etmek kolaylaşmaktadır. Selülit genellikle kalça, göbek ve uyluk bölgelerinde görülen bir sorundur. Bu yüzden de selülit cihazlarının en yaygın kullanıldığı alanlar da buralardır. Selülit tedavi cihazlarının düzenli olarak uzun bir süre kullanılması ile gözle görülür olumlu sonuçlara ulaşmak mümkündür. Bu cihazların nasıl kullanılacağını bilmeyen kişiler için cihazın yanında bir de kullanım talimatı verilmektedir. Ayrıca internet üzerinden de bu cihazların kullanımına dair video eğitimleri bulabilmek mümkündür. Selülit tedavisi cihazı bu sorun ile mücadele eden çok sayıda kadın tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.