: +90 216 369 1 369

Selülitlerinize Elveda Demek İçin: Slimwell

Selülit, vücut derisinin altında aşırı ve düzensiz yağ birikimi sonucu oluşan, özellikle bacak, kalça ve basen bölgelerinde görülen, portakal kabuğu şeklinde bir görünüme yol açan bir dolaşım sistemi bozukluğudur. Eskiden özellikle kadınların şikayetçi olduğu bu durum artık erkekler için de oldukça büyük bir sorun haline geldi. Düzensiz ve sağlıksız beslenme, gün içindeki hareketliliğin azalması ve en önemlisi de spor yapmamak selülitin oluşmasındaki başlıca sebeplerdendir. Selülitin oluşmasında genetik ve hormonal faktörler de önemli rol oynamaktadır. Özellikler yaz ayları yaklaştıkça selülit problemi önemli bir sorun haline gelebilir. Ama tabiki selülit bir dolaşım sistemi bozukluğu olduğu ve fazla yağlanmadan kaynaklandığı için sağlığınız için gözardı edilmemesi gereken bir rahatsızlıktır.

Selülitten kurtulmak için izlenmesi gereken bir kaç adım vardır. Öncelikle günde en az 1,5-2 litre su tüketmeli, kola, kahve gibi kötü beslenme alışkanlıklarından uzak durmalısınız. Sağlıklı ve düzenli beslenmeye dikkat etmelisiniz. Fazla yağlı gıdalardan ve fast foodlardan kaçınmalısınız. Tüm bunların yanında düzenli olarak spor yapmaya özen göstermelisiniz.

Selülit için önerilen başlıca sporlar bisiklet ve yürüyüştür. Biz Slimwell ailesi olarak özellikle vücudunda fazla yağlanma ve selülit problemleri olanlara Hydroshape aletimizi tavsiye ediyoruz. Bir seans boyunca su dolu bir haznenin içerisinde bisiklete binerek kalori yaktığınız bu alette ayrıca 16 adet jakuzi ile yapılan masaj ile sporun etkisi de attırılmaktadır. Bisiklet, vücudumuzdaki kasların büyük bir kısmını çalıştırdığı için oldukça faydalı olan spor aletlerinden biridir. Özellikle basen ve bacak bölgesini çalıştıran bu alet ile oldukça fazla kalori yakabilir, selülitlerinizden kurtulabilir ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yağ yakımı hızlandığı için vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulur ve çalışan kaslarınız sayesinde daha ince bir forma sahip olabilirsiniz. Suyun direnci havadan daha fazla olduğu için normal bir ortamda bisiklete binmeye oranla daha fazla kalori yakabileceğiniz Hydroshape ile fazla kilolarınızdan ve selülitlerinizden daha kolay kurtulabilirsiniz. Ayrıca özel kabininizde su içerisinde siz bisiklete binerken bir yandan jakuziler ile yapılan masaj sayesinde büyük bir rahatlama hisseder ve kendinizi daha mutlu hissedersiniz.