: +90 216 369 1 369

Tüm Kötülükleri Vücudumuzdan Atan Detoks Çayının Faydaları

Farklı otların karışımı sonucu hazırlanan detoks çayı, organik bitkisel bir çaydır. Yediğimiz sağlıksız yiyecekler, toksinler, şişkinlik derken vücudumuz olumsuz tepkiler veriyor. İşte tam bu noktada detoks çaylarını devreye sokabiliriz. Vücudumuzun temizlenmesini ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan detoks çayları kilo vermeyi de kolaylaştırıyor.

Detoks Çayının Faydaları

Toksinleri Vücuttan Atar

Vücudunuzdan alkol, kafein, duman ve zararlı gıdaları atarak karaciğerin kendini temizlemesine ve enzimlerin aktivasyonuna yardımcı olur.

Karaciğeri Temizler

Karaciğerin toksinleri ve atıkları atmasına yardımcı olan detoks çayları kan ve enerji üretiminde de etkili rol oynuyor. Karaciğerinizle ilgili bir rahatsızlık hissediyor ve enerji düşüklüğü hissediyorsanız ile karaciğerinizin metabolizma sürecine destek olabilirsiniz.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Günlük olarak tüketilen detoks çayı, vücudunuzu temizler ve daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca tarçın veya kakule ile karıştırırsanız antibakteriyel ve anti mantar özellikleriyle hastalıklara karşı da mücadele eder.

Sindirime Yardımcı Olur

Detoks çayınızın içinde kullanacağınız otlara bağlı olarak kabızlık ve idrar söktürme sorunlarına yardımcı olur.

Metabolizmayı Hızlandırır

Vücudunuzun dinlenmesini sağlayan detoks çayları ile daha fazla kalori yakabilirsiniz. Ayrıca yağlarınızı yakmanıza da yardımcı olurken vücut şişkinliğinizi ve suyu azaltır.

Detoks Çayı Tarifi

Dilerseniz kolayca hazırlayacağınız detoks çayı tarifi ile yazımıza son verelim.

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı mate çayı, 3 tane karanfi, l1 limon suyu, 1 tane elma( yeşil elma), 3 adet karabiber, 1 litre su, 1 tane kabuk tarçın İsteğe göre; 5 sap nane, 5 sap maydanoz, 1 tane kivi ya da salatalık

Hazırlanışı; 1 litre sıcak su kaynatılır ve içine tüm malzemeler eklenir. Eklenen tüm malzemeler ile 3 dakika kadar daha kaynattıktan sonra kaynayan çay 10 dakika kadar bekletilir.